sobota 27 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Wielki sukces młodych koszykarek! Zagrają w półfinale Mistrzostw Polski

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Drugie miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski U17 wywalczyły koszykarki Pompax Tęczy Leszno. O awansie do kolejnej rundy MP zadecydowała poniedziałkowa wygrana nad RMKS-em Rybnik 69:60.

Zmagania na turnieju w Rybniku podopieczne Macieja Krówczyńskiego rozpoczęły od zwycięstwa nad MUKS-em Piaseczno w stosunku 69:60. W kolejnym dniu rywalizacji młode zawodniczki z Leszna stanęły naprzeciw rówieśniczek z Łodzi. Niestety w pojedynku z ŁKS-em zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki z centralnej Polski zwyciężając ostatecznie 61:42.

Niedzielna porażka spowodowała, że o “byś albo nie być” leszczynianek w półfinale MP zadecydować musiał mecz z rybniczankami. Nasze zawodniczki doskonale weszły w mecz i do przerwy prowadziły 31:22. Druga część spotkania należała jednak do gospodyń całego turnieju, które przed ostatnią kwartą traciły do Pompax Tęczy zaledwie jedno “oczko”. W decydującym rozdaniu więcej zimnej krwi zachowały koszykarki z Leszna triumfując ostatecznie 59:56, pieczętując przy okazji awans do półfinału Mistrzostw Polski U17.