Walka o zdrowie w Krośnie. W połowie zawodów liderzy odpuścili

Krośnie
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Wymagający mecz w Krośnie na zakończenie rundy zasadniczej. Fogo Unia Leszno minimalnie uległa podopiecznym Ireneusza Kwiecińskiego 47:43. Ze względu na warunki torowe w połowie zawodów część zawodników z Leszna zakończyła jazdę. Tym samym Cellfast Wilki pożegnały się PGE Ekstraligą.

Remisowa inauguracyjna gonitwa padła łupem Bartosza Smektały. Taki sam rezultat padł w biegu młodzieżowym. Antoni Mencel wystrzelił ze startu i zwyciężył z dużą przewagą. Niespodziewanie walki nie nawiązał Damian Ratajczak. Fogo Unia wyszła na prowadzenie w wyścigu trzecim, kiedy to Grzegorz Zengota przywiózł za plecami Jasona Doyle’a, a Janusz Kołodziej Mateusza Świdnickiego. Po pierwszej serii startów na tablicy wyników widniał rezultat 11:13.

Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze, choć biało-niebiescy w pierwszej kolejności musieli bardziej walczyć z torem niż z rywalami. W piątej odsłonie dnia Andrzej Lebiediew i Krzysztof Sadurski zwyciężyli podwójnie. Wygraną 4:2 kilkadziesiąt sekund później dołożyli Jason Doyle oraz Denis Zieliński. Do remisu doprowadziła w biegu siódmym para Grzegorz Zengota-Antoni Mencel. Co więcej, Lebiediew oraz Doyle po kolei pobili rekord krośnieńskiego toru.

W połowie spotkania zaczął padać deszcz, a stan nawierzchni w Krośnie pogarszał się z każdą kolejną minutą. Na tor po raz trzeci nie wyjechali Chris Holder, Janusz Kołodziej oraz Grzegorz Zengota, a szansę otrzymali młodzieżowcy. Po 10. wyścigach miejscowi wyszli na dwupunktowe prowadzenie, lecz o spory pech dopadł Antoniego Mencla, któremu motocykl odmówił posłuszeństwa.

Byki powróciły na prowadzenie za sprawą wygranej pary Smektała-Lidsey. Biorący udział w zawodach juniorzy leszczyńskiej Unii zmuszeni byli do walki o utrzymanie się na motocyklach. Przed biegami nominowanymi Cellfast Wilki prowadzili 40:38. W czternastej gonitwie gospodarze dobrze wystartowali, jednak również i nim tor dał się we znaki, co wykorzystali Damian Ratajczak i Hubert Jabłoński.

Na osłodę i zakończenie przygody z żużlową elitą podopiecznym Ireneusza Kwiecińskiego pozostała wygraną w ostatnim biegu i tym samym w całym meczu. Cellfast Wilki Krosno – Fogo Unia Leszno 47:43.