wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Unia Leszno rozwiązała kontrakt z zawodnikiem z Rosji!

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Fogo Unia Leszno zdecydowała o zakończeniu współpracy z Pawłem Nagibinem. Zawodnik z Rosji był związany kontraktem z leszczyńskim klubem od 2019 roku, lecz w rozgrywkach ligowych wystartował tylko raz. Byki są kolejnym zespołem w Polsce, który postanowił zaprzestać współpracy z rosyjskimi żużlowcami.

Paweł Nagibin w 2019 roku wystartował w wyjazdowym spotkaniu Kolejarza Rawicz z Wilkami Krosno i nie zdobył w nim żadnego punktu. Po tym sezonie nie pojawił się już w Lesznie. Z Unią Leszno miał podpisaną wieloletnią umowę. W sezonie 2022 mógłby wystartować w nowopowstałej Ekstralidze U24, jednak tak się nie stanie.

Zarząd Fogo Unii Leszno poinformował także o sytuacji drugiego zawodnika z Rosji związanego z klubem. – Z kolei drugi zawodnik rosyjskiego pochodzenia znajdujący się w kadrze leszczyńskich Byków, Kirill Leiman został wypożyczony na początku lutego do Apatora Toruń – czytamy w oficjalnym komunikacie zarządu.

To już drugi dziś taka decyzja zespołu w Polsce. W południe jako pierwsi o zawieszeniu współpracy ze swoim podopiecznym z Rosji poinformował Włókniarz Częstochowa.

Fot. Archiwum

Add New Playlist