czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Unia Leszno na torze. Sezon żużlowy czas start! (ZDJĘCIA)

Leszno
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Fogo Unia Leszno wyjechała na tor. W piątek i sobotę Byki jako jeden z pierwszych zespołów w Polsce zameldowali się na domowym torze. Oba treningi były otwarte dla kibiców spragnionych żużla po zimowej przerwie.

W Lesznie pojawiła się część zawodników. Pierwsze okrążenia w weekend na leszczyńskim stadionie kręcili Piotr Pawlicki, Janusz Kołodziej, Jaimon Lidsey oraz juniorzy: Damian Ratajczak, Keynan Rew, Hubert Jabłoński, Maksym Borowiak i Antoni Mencel. Zabrakło jedynie zagranicznych zawodników. Jason Doyle i David Bellego dołączą do zespołu w przyszłym tygodniu. Australijczyk trenował ostatnio we francuskim Macon, podobnie jak nowy nabytek Unii Leszno, który brał udział w treningach w swojej ojczyźnie.

Nawierzchnia na “Smoku” nie sprawiała zawodnikom problemów. Pracami nad przygotowaniem toru po ukończeniu budowy odwodnienia liniowego kierował toromistrz Jan Choroś. Dobitnie pomogła w tym pogoda, która dopisała również w trakcie piątkowych i sobotnich treningów.

Przed zespołem kolejne sesje treningowe i pierwsze sparingi. W sobotę 26 marca Fogo Unia Leszno zmierzy się na wyjeździe z Aforti Startem Gniezno. Na niedzielę 27 marca zaplanowano 72. Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Godzinę oraz obsadę, a także ceny biletów poznamy bliżej terminu turnieju. Jednocześnie zawody te będą oficjalnym rozpoczęciem sezonu żużlowego 2022 w Lesznie.

Fot. Maksym Szalkowski

Add New Playlist