UKS Achilles Leszno podsumował sezon (zdjęcia)

Achilles
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

UKS Achilles Leszno zakończył sezon. W czwartek w sali gimnastycznej ZST CKZiU w Lesznie odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczne zmagania. Ten rok dla podopiecznych klubu obfitował w imponujące sukcesy sportowe.

Zawodnicy “Achillesa” zdobyli 16 medali w imprezach mistrzowskich, obejmujących Mistrzostwa Polski U20, U18, Ogólnopolskie Finały Mistrzostwa Świata Juniorów w biegach górskich w Austrii oraz Puchar Świata U18 we Francji. Najbardziej wyróżniającą się zawodniczką roku została Amelia Tyczyńska, która sięgnęła po 6 “krążków”.

Wśród nich znalazły się srebrny medal Mistrzostw Polski U18 w Chorzowie na 1500 metrów z przeszkodami, srebrny medal w Przełajowych Mistrzostwach Polski U18 w Drzonkowie na 2000 metrów oraz brązowy medal w biegach górskich na krótkim dystansie U18 w Szczawnicy.

Wspomniano także o sukcesach Zofii Teofilewskiej, Marcela Maćkowskiego, Julii Zimmer, Tomasza Werwińskiego oraz Piotra Przewoźniaka. Wszyscy oni zdobywając medale na różnych arenach potwierdzili wysoki poziom sportowy UKS Achilles Leszno. Dodatkowo, Amelia Tyczyńska i Zofia Teofilewska zostały powołane do kadry narodowej w bloku wytrzymałości, a Julia Zimmer do bloku rzutów.

To wyróżnienie potwierdza ich talent i zaangażowanie w rozwój polskiej lekkoatletyki. Sezon 2023 dla UKS Achilles Leszno to nie tylko zestawienie imponujących osiągnięć, ale także dowód na ciężką pracę i poświęcenie zawodników oraz trenerów.