wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Sukcesy międzynarodowe i krajowe. Wamet trzecią siłą w Wielkopolsce

Fot. Wamet Dobry Wiązar Dąbcze
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Wamet Dobry Wiązar Dąbcze zajął trzecie miejsce w Wielkopolsce w klasyfikacji klubowej w ramach współzawodnictwa PZTS. Drużyna z gminy Rydzyna znalazła się w najlepszej “trójce” kolejny raz z rzędu.

Tradycyjnie już na koniec sezonu Polski Związek Tenisa Stołowego publikuje ranking klubów w ramach współzawodnictwa. Do tej klasyfikacji zliczane są występy w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych we wszystkich grupach wiekowych, Drużynowym Pucharze Polski i zmaganiach ligowych.

Po raz trzeci z rzędu trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji w ramach współzawodnictwa PZTS w Wielkopolsce zajął Klub Sportowy Wamet Dobry Wiązar Dąbcze, który w sezonie 2023/2024 zgromadził na swoim koncie aż 6170 punktów.

Przypomnijmy, że sezon 2023/2024 był bardzo udany dla zespołu z powiatu leszczyńskiego. Drużyna kobiet zajęła siódme miejsce w Europe Trophy i po raz drugi z rzędu zagrała w finałach Drużynowego Pucharu Polski. Ponadto panie z Dąbcza zajęły czwarte miejsce w 1. lidze kobiet w grupie północnej. Męski zespół dotarł natomiast do półfinału TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka.

Indywidualnie najlepsze rezultaty osiągnęli Katarzyna Trochimiuk i Tomasz Mrozek, którzy wystąpili w 36. Młodzieżowych Mistrzostwa Polski w Gliwicach. W końcowej klasyfikacji w ramach współzawodnictwa PZTS sklasyfikowano blisko 50 klubów z Wielkopolski.

Fot. Wamet Dobry Wiązar Dąbcze

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist