poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Siatkówka plażowa wraca do Leszna

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Nadchodzący weekend będzie stał pod znakiem siatkówki plażowej. Już po raz dwunasty w Lesznie odbędzie się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Astromal.

W Lesznie plaży brakuje. Na pewno jednak mieszkańcy naszego regionu nie mogą narzekać na brak wydarzeń związanych z siatkówką plażową. Wszystko za sprawą Turnieju o Puchar firmy Astromal, który w naszym mieście odbywa się już od dwunastu lat.

W sobotę od godziny 9 do rywalizacji przystąpią panowie. Wśród 24 par, które powalczą o główną wygraną, czyli 1400 złotych nie zabraknie reprezentantów naszego regionu. Na liście startowej są m. in. Filip Wrotkowski i Bartosz Gadkowski, którzy w ubiegłym roku zajęli czwarte miejsce w całych zawodach. Obok wschowian reprezentujących na co dzień barwy UKS 9 Leszno w gronie faworytów do końcowego triumfu wymienia się też braci Romana i Adama Andrys, którzy z powodzeniem rywalizują w turniejach rangi Mistrzostw Polski oraz ubiegłorocznych zwycięzców Jakuba Zdybka i Adriana Niewiadomskiego.

W niedzielę natomiast po raz pierwszy w historii turnieju do rywalizacji przystąpią duety kobiece. Wśród 16 par, które zaprezentują się leszczyńskiej publiczności warto zwrócić uwagę na duet Izabela Białasik – Paula Słonecka. Wysoko stoją również notowania świeżo upieczonej Mistrzyni Polski oldboyów Anny Urych-Turskiej, która wystartuje z Agatą Hamerland. Nasz region reprezentować będzie Victoria Walczyk. Leszczynianka wystartuje w parze z Katarzyną Kiestrzyńską z Witkowa. Panie zmagania o nagrodę główną, czyli 700 złotych dla pary rozpoczną od godziny 10.

Rywalizacja w obu turniejach odbywać będzie się w systemie brazylijskim, a to oznacza, że para, która przegrała dwa pojedynki kończy udział w zmaganiach. Sporą atrakcją przygotowaną przez organizatorów będzie przyjazd Krzysztofa Radajewskiego. Pasjonat siatkówki oraz założyciel Volleyball Academy o swoim projekcie opowiadał będzie w sobotę od godziny 18. Dodatkowo Volleyball Academy zorganizuje konkurs dla kibiców o nazwie Crossnet, który do Polski przywędrował ze Stanów Zjednoczonych. Nie zabraknie też występów mażoretek oraz dmuchańców dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy!

źródło: inf. własna
fot. fan page Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Astromal na facebooku

Add New Playlist