Sevilla po raz siódmy wygrywa Ligę Europy

Sevilla
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Sevilla po raz siódmy wygrywa Ligę Europy. Hiszpańska drużyna okazała się lepsza w serii rzutów karnych i ostatecznie pokonała AS Romę w finale. Tym samym poprawiła należący do niej rekord w ilości zwycięstw w tych rozgrywkach.

Pierwsza połowa w dużej mierze należała do zespołu z Hiszpanii, która dominowała swoich przeciwników niemalże w każdym aspekcie gry. Doskonale pokazywała to statystyka oddanych strzałów, albowiem gracze Romy oddali jedynie dwa. Mimo to Rzymianie zdołali jako pierwsi otworzyć wynik spotkania, kiedy to genialne podanie Gianluci Manciniego na bramkę zamienił Paulo Dybala.

W międzyczasie nieraz dochodziło do sprzeczek między zawodnikami oraz sztabami obu drużyn, jednak szybko sytuację uspokajał arbiter. W drugiej części gry niewiele się zmieniło i to gracze Sevilli dyktowali warunki, kiedy to podopieczni José Mourinho grali nieco ostrożniej, czekając na kontratak. Zaledwie po dziesięciu minutach od wznowienia padła bramka wyrównująca stan meczu. Piłkę do własnej bramki nieszczęśliwie umieścił Mancini i na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Wynik nie zmienił się już do końca podstawowego czasu gry, mimo wielu okazji oraz kilku sytuacji konsultowanych przy pomocy systemu VAR. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Tam lepsza okazała się Sevilla i to ona zwyciężyła na Puskás Aréna wynikiem 1:1 (4:1).