poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Rycerze zamykają skład i wznawiają treningi

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Skład na nowy sezon skompletowali Rycerze Rydzyna. Ostatnimi zawodnikami, którzy zdecydowali się na występy w barwach Rycerzy są Jan Sobiech oraz Mateusz Kasiński.

Jan Sobiech jest wychowankiem Obry Kościan. W swojej karierze reprezentował drugoligowe zespoły z Suchego Lasu, Leszna, Pleszewa, Lublina oraz Poznania. W poprzednim sezonie 25-latek nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Dla swojego macierzystego klubu z Kościana rozegrał zaledwie 5 spotkań.

Rycerską zbroję w kolejnym sezonie przywdzieje również Mateusz Kasiński. 34-latek ma za sobą występy na zapleczu ekstraklasy w ekipach z Kłodzka, Prudnika i Krosna. Kasińskiego pamiętają również kibice Śląska Wrocław oraz Rawii Rawicz. Minione rozgrywki podkoszowy spędził w stolicy Dolnego Śląska, gdzie w 21 spotkaniach w barwach Gimbasketu Wrocław notował średnio 9,6 punktów oraz 7,4 zbiórki.

W piątek poznaliśmy nie tylko wszystkich zawodników, którzy w przyszłym sezonie reprezentować będą barwy Rycerzy w sezonie 2021/2022. Tego samego dnia władze PZkosz podzieliły na grupy 61 zespołów, które wezmą udział w drugoligowych rozgrywkach. Na grających w grupie D biało-niebieskich oprócz meczów z dobrze znanymi rywalami czekają także pojedynki ze spadkowiczami z Prudnika i Kłodzka. Nowością dla Rycerzy będą pojedynki z Team-Plast KK Oleśnica, rezerwami WKK Wrocław oraz SKM Fatto Deweloper Zielona Góra.

Na komplementowaniu składu i załatwianiu formalności związanych ze zgłoszeniem drużyny do nowego sezonu kończy się okres wytężonej pracy dla działaczy. Z wakacjami żegnają się natomiast sami zawodnicy, którzy do treningów pod okiem Jędrzeja Jankowiaka powrócą we wtorek 17 sierpnia.

Add New Playlist