Rycerze Rydzyna z awansem do ćwierćfinału

Rycerze
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Rycerze Rydzyna z awansem do ćwierćfinału. W środowym emocjonującym spotkaniu pokonali na własnym parkiecie KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Podopieczni Jędrzeja Jankowiaka zwyciężyli w stosunku 100:92 i tym samym przypieczętowali swój udział w dalszej fazie rozgrywek.

Mecz rozstrzygał kwestię awansu do kolejnej fazy play-off II ligi koszykówki mężczyzn. Rywalizacja w parach odbywa się do dwóch zwycięstw. Wcześniej oba zespoły pokonali siebie nawzajem na wyjazdach. Pojedynek w Hali Środowiskowej w Rydzynie rozpoczął się zaciekle. Kibice zapełnili wszystkie miejsca w hali i głośnym dopingiem wspierali swoich ulubieńców przez całe spotkanie.

W pierwszej kwarcie na minimalne prowadzenie wyszli Rycerze Rydzyna. Goście ani myśleli o odstawieniu rywala na krok i zremisowali drugą, przez co do przerwy gospodarze utrzymali dwupunktowe prowadzenie. Na tablicy widniał wynik 55:53. W trakcie trzeciej odsłony Rycerze zdołali odskoczyć przyjezdnym na dziesięć punktów przewagi, do czego przyczynił się m.in. Kamil Chanas rzucając w swoim charakterystycznym stylu za trzy punkty. Koszykarze ze wschodu Polski odrobili część strat, jednak to nie wystarczyło. Przed ostatnią częścią meczu rydzynianie prowadzili 84:77. Ostatnia kwarta zapowiadała walkę punkt za punkt, jednak to Rycerze skontrolowali przebieg ostatniej kwarty i dowieźli zwycięstwo do końca.

Punkty dla miejscowych rzucili: Stanferd Sanny 23, Szymon Milczyński 19, Kamil Chanas 18, Jan Sobiech 15, Mateusz Kasiński 11, Michał Samolak 7, Adam Nawrocki 4 i Gerard Świerczyk 3. W ćwierćfinale czekają nasz Derby Wielkopolski. Rycerze Rydzyna zmierzą się z Enea Basket Poznań. Pierwszy mecz 20 kwietnia w stolicy Wielkopolski.