poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Rycerze kompletują skład. Wraca dobry znajomy!

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Zespół Rycerzy Rydzyna w poprzednim sezonie II ligi koszykówki mężczyzn zajął bardzo wysokie czwarte miejsce, a do awansu zabrakło niewiele. Klub już rozpoczął kompletowanie składu na przyszłe rozgrywki. Kibice mogą być zadowoleni.

Nie tak dawno poinformowano, iż drużynę w nowej edycji rozgrywek dalej poprowadzi trener Jędrzej Jankowiak. Jego przygoda z Rycerzami rozpoczęła się w sezonie 2019/2020, kiedy to objął zespół, który grał jeszcze na parkietach III ligi. Przyszły sezon będzie dla niego trzecim z rzędu za sterami rydzyńskiej ekipy. W układance szkoleniowca nie mogło zabraknąć jej dotychczasowego najskuteczniejszego ogniwa. W Rydzynie pozostanie również Kamil Chanas, który w poprzednim sezonie był ogólnie trzecim najlepszym i najczęściej punktującym zawodnikiem na szczeblu II ligi. Średnio zdobywał ponad 18 punktów na mecz.

Dzisiaj ogłoszono pierwszy głośny transfer. W rydzyńskiej hali w barwach Rycerzy Rydzyna w nowym sezonie zobaczymy Stanferda Sanny’ego. Ulubieniec kibiców ubiegły rok spędził w Prudniku, jednak poprzednie pięć występował w leszczyńskiej hali Trapez i to z tym klubem jest kojarzony. Z Polonią świętował m.in. awans do I ligi oraz zdobycie Pucharu Polski.

Już niedługo powinniśmy poznać kolejne nazwiska “Rycerzy”.

Add New Playlist