środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Ruszyło okienko transferowe. Kto za Kuberę i Smektałę?

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Wraz z początkiem listopada, o północy ruszyło żużlowe okienko transferowe. Przez najbliższe dwa tygodnie kluby mogą dokonywać transferów oraz podpisywać kontrakty z nowymi zawodnikami.

Kierunek tegorocznej giełdy transferowej mocno wyznaczył przepis o konieczności posiadania w składzie meczowym zawodnika do lat 24. Niektóre zespoły mają problem z uzupełnieniem tej luki w zestawieniu i z pewnością szukać będą ku temu rozwiązań. Wiemy już, że Fogo Unię Leszno opuści dwóch wychowanków: Dominik Kubera i Bartosz Smektała. Tacy zawodnicy są teraz mile widziani przez wszystkie zespoły. Nieoficjalnie mówi się o przenosinach obu kolejno do Lublina i do Częstochowy.

W zespole Byków zostają Emil Sayfutdinov, Janusz Kołodziej i kapitan Piotr Pawlicki. Miejsce dla zawodnika U24 zajmie Jaimon Lidsey, a formację juniorską prawdopodobnie uzupełnią Kacper Pludra i Krzysztof Sadurski bądź Damian Ratajczak. Do Leszna przyjść ma były mistrz świata z 2017, Australijczyk Jason Doyle. W ciągu najbliższych dni wszystko się wyjaśni.

Fot. Paulina Mruk

Add New Playlist