Reprezentacja Polski utrudnia sobie awans na Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Europy
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Reprezentacja Polski na półmetku zmagań eliminacji zremisowała z Mołdawią 1:1 Tym samym mecz z Czechami będzie naszym być albo nie być na Euro.

Początek spotkania nie należał do najlepszych w wykonaniu “Biało-Czerwonych”. Polacy starali się zdobyć dominację i narzucić swój styl gry, jednak goście mimo wszystko bronili się i kreowali własne sytuacje. Efektem tego był zdobyty gol z rzutu rożnego, którego autorem był Nicolaescu. Zmusiło to naszych zawodników do zwiększenia liczby ataków. Chęci były, jednak brakowało efektywności. Szanse na poprawę sytuacji nasi piłkarze mieli w końcówce pierwszej połowy, kiedy to stworzyliśmy wiele sytuacji w polu karnym rywala.

W drugą część spotkania Polacy weszli jak nowo ożywieni. Zwiększyła się liczba ataków, zaczęliśmy odważniej grać na jeden kontakt tym samym tworząc akcje kombinacyjne. Przyniosło to pożądany efekt w postaci gola, strzelonego przez Karola Świderskiego. Ręce same składały się do oklasków po tym, jak wyglądała akcja dająca nam remis. Nasi zawodnicy utrzymali impet jaki złapali na początku drugiej połowy i stwarzali coraz więcej okazji bramkowych. Niestety wynik nie uległ zmianie i tym samym remisujemy na własnym stadionie 1:1 i tym samym plasujemy się na 3 miejscu w grupie na jeden mecz przed końcem kwalifikacji.

Naszą szansą na awans pozostał ostatni mecz z Czechami oraz nadzieja, że nasi południowi sąsiedzi popełnią błąd w ich ostatnim meczu z Mołdawią. Jeżeli w meczu z Czechami reprezentacja Polski nie odniesie zwycięstwa, wtedy nie mamy matematycznych szans na awans.