Rekord Polski Chatlińskiej!

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Kolejny sukces Izabeli Chatlińskiej w trójboju siłowym. Leszczynianka bardzo dobrze zaprezentowała się podczas zawodów Pucharu Polski w Raszynie, gdzie zdobyła dwa medale (złoty oraz srebrny).

Przypomnijmy, że na łączny rezultat w trójboju składają się wyniki z trzech konkurencji – martwego ciągu, przysiadu oraz wyciskania sztangi na leżąco. Zawodniczka zajęła pierwsze miejsce w kategorii weteranów W–1 oraz drugą lokatę w rywalizacji senior do 76 kg. Tym samym ustanowiła nowe rekordy Polski – 200 kg w przysiadzie ze sztangą i 165 kg w martwym ciągu. Łącznie w zawodach Chatlińska uzyskała wynik 460 kg, który również okazał się nowym rekordem kraju.

Dodatkowo w klasyfikacji najlepszych zawodniczek leszczynianka uplasowała się na wysokim czwartym miejscu. Po zawodach w mediach społecznościowych podziękowała trenerowi personalnemu Marcinowi Kapale, z którym na co dzień trenuje w studio w Lesznie, rodzinie oraz sponsorom. Trójboistka reprezentuje Stowarzyszenie SPORTATUT. – Dziękuję wszystkim tym, co mnie wspierają i trzymają za mnie kciuki, bo jest was mnóstwo. Gratuluję wszystkim dzisiejszym zawodniczkom, bo mimo że rywalizujemy, to trzymamy za siebie kciuki i to jest piękne w sporcie – napisała Chatlińska.

Zawodniczka nie spoczywa na laurach. Przed nią występ na Mistrzostwach Europy w Pilźnie, na które otrzymała powołanie. Rywalizacja za naszą południową granicą odbędzie się w dniach 2-8 sierpnia br.