czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Polska zaczyna zmagania na Euro!

Fot. Jan Kruger - UEFA/UEFA via Getty Images
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Polska kadra już dziś rozpocznie swoją przygodę na Mistrzostwach Europy 2024. Pierwszym przeciwnikiem naszych Orłów będzie reprezentacja Holandii.

Polska – Holandia

Nastał długo wyczekiwany dzień dla wszystkich polskich kibiców, ponieważ reprezentacja Polski rozpoczyna swoją przygodę na Euro 2024. Pierwszym wyzwaniem na ich drodze do fazy play-off jest Holandia. Zajęli oni drugie miejsce w swojej grupie kwalifikacyjnej, tuż za plecami Francji. Przegrali 2 z 8 meczów w kwalifikacjach, były to właśnie mecze z Les Bleus. W swoich przygotowaniach do turnieju rozegrali 3 mecze towarzyskie, w których strzelili aż 13 bramek, tracąc tylko jeden. Biało-Czerwoni również prezentowali się dobrze w meczach towarzyskich, co buduje nadzieję na pozytywny wynik w starciu z Holendrami. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 15:00.

Słowenia – Dania

Obie drużyny spotkały się w eliminacjach do turnieju finałowego, gdzie zdobyły tyle samo punktów, z bilansem bezpośrednich spotkań: remis i zwycięstwo Danii. Przed Euro żadna z nich nie poniosła porażki w meczach towarzyskich, co zapowiada niezwykle interesujące starcie. Co ciekawe, Słoweńcy przerwali imponującą serię zwycięstw Portugalczyków, którzy wygrali 11 meczów z rzędu. Duńczycy z kolei pragną zatrzeć rozczarowujące wspomnienia z Mistrzostw Świata w Katarze, dlatego obie drużyny mają coś do udowodnienia. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

Serbia – Anglia

Anglicy zdołali bez porażki przebrnąć przez eliminacje, zdobywając 20 punktów i pewnie zapewniając sobie miejsce na turnieju w Niemczech. W grupie dwukrotnie pokonali Włochów, choć nie obyło się bez lekkich wpadek. Choć dwukrotnie pokonali Włochów w grupie, zdarzyły im się też niespodziewane remisy z Ukrainą i Macedonią Północną. Mimo to Synowie Albionu zapewnili sobie awans bez większych przeszkód. Serbowie natomiast przeżywali trudne chwile w eliminacjach, nieiwele brakowało, a ich miejsce zajęłaby Czarnogóra. Ostatecznie zajęli drugą pozycję w grupie i z Węgrami awansowali na Euro. W ostatnim meczu przed wyjazdem pokonali na wyjeździe Szwecję 3:0. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist