wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Polonia 1912 Leszno zaprasza na swoje 110 urodziny

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Niekiedy podczas urodzin nie wypada śpiewać “100 lat”. W przypadku Polonii 1912 Leszno trzeba pomyśleć o drobnej korekcie i intonowaniu przyśpiewki “200 lat”.

Okazji do śpiewania, świętowania i składania jubileuszowych życzeń na ręce działaczy piłkarskich z Leszna w tym roku nie zabraknie. Plany związane z obchodami 110-lecia Klubu Piłkarskiego Polonia 1912 Leszno na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej w sali bankietowej Finezja przedstawili członkowie zarządu na czele z prezesem Piotrem Organistą.

Na początku zaprezentowano klubowe logo oddające piłkarskie tradycje w naszym mieście. Następnie działacze przeszli do tegorocznych planów, które obfitują w piłkarskie emocje. Najważniejszym punktem obchodów mają być Mistrzostwa Świata Drużyn Polonijnych. Podobna impreza, z tym że na skalę europejską odbyła się w Lesznie w ubiegłym roku i okazała się znakomitą promocją dla klubu i miasta. Nie zabraknie również turniejów młodzieżowych oraz uroczystej gali 110-lecia. Sporą atrakcją dla kibiców powinien być pokazowy mecz Old Boyów Lecha Poznań i Polonii Leszno.

Jednym z marzeń działaczy leszczyńskiego klubu jest budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną murawą. Innym, na który największy wpływ mają obecni zawodnicy biało-czerwonych jest powrót do 4 ligi.

Add New Playlist