czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Pobiegli w “Królewskiej 13-tce” (zdjęcia)

Foto: Maksym Szalkowski
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

W około 13 kilometrową trasę, o godzinie 10:13, spod Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie wyruszyło 125 uczestników biegu “Królewska 13”. Trasa zaprowadziła biegaczy pod Zamek w Rydzynie.

Zapaleni biegacze wyruszyli w niedzielę spod Szkoły Podstawowej nr 13, a następnie lasami przebiegli pod Zamek w Rydzynie. Najszybszy uczestnik trasę pokonał w 45 minut. 

Bieg “Królewska 13” to wydarzenie organizowane w ramach trzydniowej imprezy “Powrót Króla”. Stanisław Leszczyński do Leszna powrócił w piątek, tam witały go tłumy, natomiast w sobotę odbył się Królewski Spacer “Leszno Leszczyńskich”, a dziś bieg “Królewska 13”. 

Wydarzenie organizowane jest przez Organizację Turystyczną Leszno – Region, Prezydenta Miasta Leszna, Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna, Rydzyński Ośrodek Kultury i Szkołę Podstawowa nr 13 w Lesznie im. Króla Stanisława Leszczyńskiego, jego partnerami natomiast są Nadleśnictwo Karczma Borowa, Szkoła Podstawowa im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie oraz Fundacja Zamek w Rydzynie.

Add New Playlist