poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Pięciu młodych leszczynian w kadrze Wielkopolski

leszczynian
Fot. UKS 9 Leszno
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Pięciu młodych leszczynian trafiło do kadry wojewódzkiej. W konsultacji Siatkarskich Ośrodków Szkolnych wzięło udział 30 najbardziej wyróżniających się zawodników rocznika 2011 z Wielkopolski. W tej grupie było siedmiu chłopców z Leszna. Aż pięciu z nich otrzymało powołanie.

Pozostali dwaj trafili na konsultację regionalną. Wszyscy młodzi siatkarze są zawodnikami klubu UKS 9 Leszno i uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie. Kadra Wielkopolski to 20 najbardziej rokujących adeptów. Konsultacja Wojewódzka odbyła się w środę w Poznaniu z udziałem Zdzisława Gogola – Koordynatora Regionalnego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz Koordynatorów Wojewódzkich – Grzegorza Witkowskiego i Janusza Polaszka. Chłopców poddano testom, które miały na celu wyłonienie kadrowiczów.

W dwudziestce znalazło się aż pięciu leszczynian: Michał Kęsicki, Szymon Matyja, Oliwier Bagiński, Igor Kubacik oraz Wojtek Cieślak. Podopieczni Jarosława Borowskiego mają na koncie już sporo sukcesów. Michał i Szymon to ubiegłoroczni Mistrzowie Wielkopolski w kategorii dwójek chłopców oraz brązowi medaliści Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Obecnie wszystkie zespoły UKS 9 Leszno w rozgrywkach ligowych Kinder awansowały do Półfinału Mistrzostw Wielkopolski, który odbędzie się 15 kwietnia w Lesznie. W kwietniu w Poznaniu planowana jest także konsultacja wojewódzka dziewcząt z rocznika 2011.

Zobacz też:

Add New Playlist