wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Pawlicki powalczy o tytuł mistrza Europy

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

W sobotę o godzinie 19:00 rozpocznie się czwarta runda Speedway European Championship w Rybniku. Będzie to ostatni turniej zmagań, który wyłoni indywidualnego mistrza Europy a zarazem zawodnika, który uzyska przepustkę do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Wielkie szanse na zgarnięcie tytułu ma kapitan Fogo Unii Leszno, Piotr Pawlicki.

W klasyfikacji generalnej panuje ogromny ścisk, zatem w dzisiejszych zawodach na Śląsku wydarzyć się może wszystko. Przed finałowym turniejem liderami ex aqueo są Piotr Pawlicki oraz Duńczyk Mikkel Michelsen, którzy zgromadzili po 39 punktów. Ponadto inny reprezentant kraju Hamleta Leon Madsen traci zaledwie dwa oczka do najlepszych w stawce. Tuż poza podium znajduje się zielonogórzanin Patryk Dudek z 33 punktami na koncie. Szansę na sprawienie niespodzianki ma także Daniel Bewley, który do tej pory zgromadził 31 punktów. Kto okaże się czarnym koniem tego turnieju? Sobotni wieczór na pewno będzie obfitował w żużlowe emocje.

Awans do cyklu Speedway Grand Prix uzyska zawodnik z największą liczbą punktów po zawodach w Rybniku. Utrzymanie w mistrzostwach Europy na przyszły sezon zapewni sobie pierwsza piątka żużlowców w klasyfikacji generalnej.

Lista startowa sobotniego turnieju:
1. Kai Huckenbeck (Niemcy)
2. Rune Holta (Polska) (dzika karta)
3. Timo Lahti (Finlandia)
4. Bartosz Smektała (Polska)
5. Patryk Dudek (Polska)
6. Robert Lambert (Wielka Brytania)
7. David Bellego (Francja)
8. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
9. Patrick Hansen (Dania)
10. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
11. Mikkel Michelsen (Dania)
12. Nicki Pedersen (Dania)
13. Piotr Pawlicki (Polska)
14. Vaclav Milik (Czechy)
15. Leon Madsen (Dania)
16. Sergiej Łogaczow (Rosja)
17. Jakub Miśkowiak (Polska)
18. Wiktor Trofimow (Polska)

Add New Playlist