Oddali prowadzenie i zwycięstwo (foto)

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Kolejnej w tym sezonie porażki doznali futsaliści GI Malepszy Futsal Leszno. Nasz zespół mimo prowadzenia 2:0 uległ ostatecznie AZS-owi UŚ Katowice 3:5.

Lepszego początku spotkania biało-czerwoni nie mogli sobie wymarzyć. Po zaledwie siedmiu minutach prowadzili z akademikami z Katowic 2:0. Za odrabianie strat goście zabrali się jeszcze przed przerwą. Kontaktową bramkę zdobył Daniel Wojtyna, a w 19 minucie do remisu doprowadził Kamil Musiał.

Przerwa w meczu nie wybiła przyjezdnych z rytmu. Dwie minuty po wznowieniu gry po raz pierwszy w tym spotkaniu objęli prowadzenie, dzięki trafieniu Tomasza Szczurka. Radość przyjezdnych choć wielka nie trwała zbyt długo. Popsuł ją nieco Michał Bartnicki doprowadzając do remisu po trzy. Ostatnie słowo w tym meczu, a właściwie dwa należały jednak do przyjezdnych. Na prowadzenie 4:3 katowiczan wyprowadził Piotr Łopuch, a strzelanie w hali Trapez zakończył Jakub Jochymek ustalając wynik meczu na 5:3 dla AZS-u.

Potrzebnych jak tlen punktów nasz zespół będzie musiał poszukać 15 lutego w Zduńskiej Woli w konfrontacji z miejscową Gattą Active. Tydzień wcześniej obie ekipy spotkają się w meczu, którego stawka będzie awans do 1/8 Pucharu Polski