wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

O krok od mistrzostwa. Nie wygrali, lecz sukces jest ogromny!

mistrzostwa
Fot. Archiwum
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

O krok od mistrzostwa. Młodzi piłkarze KS Futsal Leszno z wicemistrzostwem Polski! To największy sukces w historii klubu. W rozegranym w niedzielę Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-19 leszczynianie zajęli drugie miejsce. W decydującym meczu ulegli dopiero w rzutach karnych.

Tegoroczny finałowy turniej odbył się w Lublinie. Wzięło w nim udział 16 najlepszych młodzieżowych drużyn w kraju. KS Futsal Leszno trafiło do grupy z drużynami: BSF Bochnia, Constract Lubawa oraz Piaskowianka Piaski. Zespół wyszedł z niej obronną ręką z pierwszego miejsca, remisując jedynie w ostatnim meczu.

W ćwierćfinale trafili na nie byle kogo. Na przeciw leszczynian stanęła warszawska Legia Futsal, która jednak nie stawiła dużego oporu ekipie z Wielkopolski. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną KS Futsal Leszno 6:2. O wejście do wielkiego finału następnie powalczyli z Red Dragons Pniewy. Po emocjonującym meczu zwyciężyli 2:1 i mogli już cieszyć się z medalu mistrzostw.

Przed leszczynianami był jednak najważniejszy sprawdzian na drodze do mistrzostwa. W decydującej o złotym medalu potyczce zmierzyli się z JKS SMS Jarosław. Mimo walki do ostatnich sekund, żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Konieczny zatem był konkurs rzutów karnych, w którym lepiej wypadli rywale KS Futsal Leszno.

Sukces jednak jest ogromny. Co więcej, drużynie na osłodę pozostał tytuł najlepszego zawodnika i króla strzelców całego turnieju. Z 8 bramkami został nim utalentowany Albert Betowski.

Zobacz też:

Add New Playlist