niedziela 21 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Nowe kraje podczas Polonijnych Mistrzostw Europy

Euro
Fot. Archiwum
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Na dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy więcej w sprawie drugiej edycji Polonijnych Mistrzostw Europy, które ponownie odbędą się w Lesznie. W zawodach weźmie udział 10 drużyn z całej Europy.

Będzie to już trzecia impreza rangi międzynarodowej, którą zorganizuje Polonia Leszno. Pierwsza odsłona Polonijnego Euro również miała miejsce w naszym mieście. Dodatkowo w zeszłym roku w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Świata Drużyn Polonijnych, co idealnie pokazuje poziom organizacji tego typu turniejów.

Na środowej konferencji prasowej z udziałem ministra Jana Dziedziczaka oraz wiceprezydenta miasta, Piotra Jóźwiaka ogłoszono, że leszczyński klub otrzymał dofinansowanie na organizację przedsięwzięcia w konkursie dotyczącym wsparcia Polonii i Polaków za granicą. Wraz z przedstawicielem Polonii Leszno, Przemysławem Kowalskim zaprezentowano również logotyp zmagań.

W tegorocznej edycji Polonijnych Mistrzostw Europy udział ma wziąć 10 drużyn ze Starego Kontynentu. Będą to m.in. ekipy, które mieliśmy już przyjemność gościć podczas pierwszych zawodów w 2021 roku. Tegoroczną edycję urozmaicą dodatkowo drużyny z takich krajów jak Szkocja, Szwecja i co bardzo prawdopodobne, również z Norwegii.

Turniej rozpocznie się 4 lipca i potrwa do 9 lipca. Pierwsze mecze rozegrane zostaną na boiskach w Zaborowie, zaś wielki finał odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy 17 Stycznia. Co więcej, transmisję z decydującego o mistrzostwie starcia będzie przeprowadzi TVP Polonia.

Poniżej logotyp drugiej edycji Polonijnych Mistrzostw Europy w Lesznie.

Fot. FB/Polonia Euro

Zobacz też:

Add New Playlist