Niespodzianka na Smoczyku!

Passa zwycięstw Fogo Unii Leszno na własnym stadionie została przerwana. Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała miejscowych na inaugurację sezonu 42:48. To pierwsza porażka podopiecznych Piotra Barona od 30 spotkań rozegranych na Stadionie im. Alfreda Smoczyka. Najlepiej punktującym zawodnikiem Fogo Unii był Jason Doyle, który zdobył 14+1 punktów w sześciu startach. Po stronie gorzowian liderem był Bartosz Zmarzlik (14 punktów w pięciu startach).

Gorzowska drużyna na początku spotkania objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca. W międzyczasie walkę próbowali nawiązać gospodarze, jednak dobra i skuteczna postawa liderów gości uniemożliwiła zakusy leszczyńskich Byków. Otwierające sezon spotkanie przyniosło ze sobą wiele emocji, których z pewnością oczekiwali kibice po przerwie zimowej. Zawodnicy Stali dysponowali bardzo szybkim sprzętem, a po stronie Unii poniżej oczekiwań pojechali m.in. Jaimon Lidsey i Janusz Kołodziej. Przewagę przyjezdnych dodatkowo powiększyły punkty zdobyte przez formację juniorską. Pierwszy mecz w sezonie nie poszedł po myśli mistrzów Polski.

Punktacja:

Fogo Unia Leszno: Sayfutdinow 12+2, Kołodziej 5+1, Lidsey 1, Doyle 14+1, Pawlicki 7, Pludra 2, Sadurski 0

Moje Bermudy Stal Gorzów: Woźniak 6, Vaculik 10+1, Karczmarz 3, Zmarzlik 14, Thomsen 7, Jasiński 3, Nowacki 5+1