czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Niemcy i Szwajcarzy przed szansą na awans!

fot. Sebastian Widmann - UEFA/UEFA via Getty Images
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Gospodarze turnieju oraz Szwajcarzy stoją przed szansą na zapewnienie sobie awansu do fazy pucharowej Mistrzostw Europy. Obie reprezentacje potrzebują tylko remisu.

Niemcy – Węgry

Reprezentacja Niemiec bardzo dobrze rozpoczęła turniej, którego są gospodarzem. W meczu otwarcia bezproblemowo pokonali Szkocję aż 5:1. Szkoci co prawda kończyli mecz w osłabieniu, jednak nie miało to większego znaczenia, ponieważ przeciwnik był o klasę lepszy. Totalna dominacja i pewność siebie niemieckiej reprezentacji pozwoliła im zacząć turniej od zwycięstwa. Nie można tego natomiast powiedzieć o Węgrach, którzy na samym początku musieli uznać wyższość Szwajcarii. Reprezentacja Węgier miewała okazje, które mogły pomóc w osiągnięciu korzystnego wyniku, jednak było ich za mało, a co najważniejsze brakowało skuteczności. Dodatkowo zdarzało się sporo błędów w obronie więc ciężko było liczyć na korzystny wynik. Mecz gospodarzy z Węgrami jest więc meczem dwóch historii. Dla Węgrów jest to walka o być albo nie być w turnieju, a dla Niemców okazja na zapewnienie sobie awansu do kolejnej fazy. Zapowiada się zatem pełne emocji widowisko.

Szwajcaria – Szkocja

Podobnie ma się sytuacja w starciu Szwajcarów ze Szkotami. Wyspiarze są w gorszym położeniu względem swoich przeciwników, ze względu na fatalne otwarcie mistrzostw. Szkoci bez wątpienia będą chcieli wymazać z pamięci fatalny początek dobrym występem przeciwko Szwajcarii. Podopieczni Murata Yakina natomiast z całą pewnością chcą jak najszybciej zapewnić sobie awans i już skupić się na rywalizacji w fazie pucharowej. Patrząc formę rywala oraz to, że wykluczony został jeden z ważniejszych zawodników, mogą osiągnąć wyznaczony przez siebie cel. Nie można jednak skreślać reprezentacji Szkocji, ponieważ są to wojownicy i mimo trudności z całą pewnością będą walczyć do upadłego żeby osiągnąć sukces.

Chorwacja – Albania

Dzień zakończymy konfrontacją drużyn, które przegrały swoje premierowe mecze na Euro 2024. Chorwaci, którzy są w stanie rywalizować na równi z każdym rywalem dość niespodziewanie ulegli Hiszpanii 3:0. Największym zaskoczeniem nie jest jednak wynik, a styl w jakim przegrali ten mecz. Nie byli w stanie jakkolwiek realnie zagrozić przeciwnikowi, który skutecznie wykorzystywał okazje na strzelenie gola. Na przeciw nim stanie Albania, która dzielnie walczyła w meczu przeciwko Włochom. Nikt nie oczekiwał od nich wielkich rzeczy w tej konfrontacji, a mimo to pokazali, że chcąc nawiązać walkę ze znacznie silniejszym rywalem. Bardzo szybko objęli prowadzenie, jednak nie byli w stanie go utrzymać do końca spotkania i to Włosi ostatecznie wygrali. Wygrana jest potrzebna tym drużynom jak tlen więc możemy się spodziewać otwartej walki o każdy punkt.

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist