poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Niełatwy okres przedsezonowy

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Pogoda i obecna sytuacja nie oszczędza klubów polskich lig żużlowych. Na koniec marca planowano pierwsze sparingi przedsezonowe, jednak już dziś wiemy, że nie dojdą one do skutku. Dodatkowo władze polskiego speedway’a podjęły decyzję o przełożeniu startu rozgrywek 2. Ligi Żużlowej, w której na co dzień występuje Metalika Recykling Kolejarz Rawicz.

Według oficjalnych informacji, sezon w najniższej klasie rozgrywkowej rozpocznie się 17 kwietnia, czyli dwa tygodnie po starcie PGE Ekstraligi i eWinner 1. Ligi Żużlowej, które wystartują w pierwotnym terminie. Taki stan rzeczy spowodowany jest bardzo niepewną sytuacją epidemiczną w Polsce. W Rawiczu odjechano już pierwsze sesje treningowe z udziałem także zawodników Fogo Unii Leszno, jednak na pierwszy mecz Niedźwiadki muszą poczekać.

W związku z złymi warunkami atmosferycznymi panującymi w kraju wiele drużyn nie wyjechało jeszcze na swoje domowe obiekty, Skutkiem tego jest przełożenie sparingów Fogo Unii Leszno z RM Solar Falubazem Zielona Góra, które miały odbyć się 20 i 21 marca. Jak poinformowano, obie strony postarają się znaleźć inne dogodne terminy w kolejnym tygodniu.

Przypomnijmy, że na 28 marca w Lesznie zaplanowany jest Memoriał Alfreda Smoczyka. Decyzja co do rozegrania turnieju jeszcze nie zapadła.

Fot. Paulina Mruk

źródła: FB/Unia Leszno, polskizuzel.pl

Add New Playlist