środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Na Wyspach Brytyjskich również wygrywa (FILM)

Fot. Archiwum
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Do swojej już bogatej kolekcji trofeów kolejne złoto dorzucił Tyson Kwiatkowski. Trenujący na co dzień w leszczyńskim klubie Porrada Fight Gym Leszno zawodnik zdobył złoty medal podczas rozgrywanych na Wyspach Brytyjskich w Londynie otwartych mistrzostw Anglii w brazylijskim jiu jitsu.

Tyson od kilku lat dominuje wśród rówieśników na polskiej scenie BJJ. W swoim dorobku posiada kilkadziesiąt tytułów mistrza Polski. Od niedawna zaczął próbować swoich sił poza granicami kraju. W sobotę wziął udział w otwartych mistrzostwach Anglii w BJJ. W kategorii do lat 10 leszczynianin sięgnął po złoto pokonując swojego finałowego przeciwnika przez poddanie.

Zawody na Wyspach dla Tysona były przetarciem przed najważniejszą imprezą w tym roku. Już w lipcu podopieczny Artura Szymańskiego wystartuje w rozgrywanych na Florydzie zawodach PAN Kids. Udział w imprezie za oceanem wymaga nie tylko znakomitego przygotowania fizycznego, ale również zgromadzenia odpowiedniego budżetu. W jego skompletowaniu Tysonowi i jego tacie pomaga Dawid Kurtysiak. Szef organizacji MMA Attack w czerwcu organizuje dwie gale, z których dochód przekazany zostanie na wsparcie wyjazdu Tysona i jego taty do USA.

Historię Tysona Kwiatkowskiego przedstawiliśmy w krótkim filmie dokumentalnym pt. “Wojownik”, który jako Telewizja TVML zrealizowaliśmy w roku 2021. Zapraszamy do obejrzenia.

Zobacz też:

Add New Playlist