wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Mundial w Lesznie już w lipcu

Fot. Archiwum
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

W wakacje jeszcze przed mundialem w Katarze czekają nas mistrzowskie zmagania. Leszno zorganizuje Mistrzostwa Świata Drużyn Polonijnych. Poinformowano o szczegółach i stawce turnieju.

W zeszłym roku również odbyły się podobne zmagania, jednak w formie Mistrzostw Europy. Organizatorzy poszli o krok dalej i tegoroczne rozgrywki będą miały mistrzowską rangę. W 2021 roku po puchar sięgnęli zawodnicy miejscowej Polonii 1912 Leszno. Gospodarze w finale pokonali PNS Schiedam aż 5:0.

W mistrzostwach weźmie udział co najmniej osiem zespołów. W lipcu do Leszna mają przyjechać drużyny z Niemiec, Holandii, Austrii oraz Kanady. Być może poznamy jeszcze nowe. Polskę będzie reprezentować drużyna oldbojów Polonii. Mundial będzie także świetną okazją do świętowania, gdyż miejscowy klub obchodzi w tym roku 110. rocznicę powstania. Z okazji zmagań drużyn polonijnych odbędzie się też specjalny piknik przy stadionie lekkoatletycznym przy ulicy 17 stycznia.

Na organizację Polonijnego Mundialu zostanie przekazane ponad pół miliona złotych z rządowych funduszy. Co więcej, bezpośrednie relacje, w tym rozpoczęcie i zakończenie imprezy, będzie można oglądać w stacji TVP Polonia. Mistrzostwa Świata w Lesznie odbędą się w dniach 12-17 lipca.

Jesteśmy dumni, że dzięki tej imprezie informacja o leszczyńskim klubie dotrze wszędzie tam dokąd losy zaprowadziły polskich obywateli a w lipcu Leszno po raz kolejny będzie stolicą światowej polonii – czytamy w mediach społecznościowych organizatorów.

Źródło: FB/Polonia Mundial

Add New Playlist