Mocne otwarcie sezonu leszczynian. Rywale nie mieli szans

sezonie
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Od zwycięstwa nowy sezon Fogo Futsal Ekstraklasy rozpoczęli piłkarze GI Malepszy Arth Soft Leszno. Podopieczni Tomasza Trznadla w niedzielę pokonali na wyjeździe zespół Dreman Opole Komprachcice 3:0.

Leszczynianie z przytupem rozpoczęli zmagania w sezonie 2023/2024. W pierwszej połowie obie drużyny wymieniały się akcjami, które mogły zakończyć się otwarciem wyniku spotkania. To jednak przyjezdni częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich. Po 20. minutach piłka wciąż nie znalazła drogi do bramki żadnej ekipy.

W drugą część rywalizacji zawodnicy GI Malepszy Arth Soft Leszno weszli jak najlepiej mogli. Już w 8. sekundzie po rozegraniu stałego fragmentu gry przez Oleksandra Kolesnykova do bramki trafił Jakub Kąkol. Tym samym stał się autorem inauguracyjnego gola dla leszczynian w nowej kampanii ligowej Fogo Futsal Ekstraklasy. Strzelec ponownie wpisał się na listę po rozegraniu rzutu rożnego przez Jakuba Molickiego. Od 28. minuty na tablicy wyników widniał rezultat 0:2.

Dreman Opole Komprachcice zareagowało grą z wycofanym bramkarzem. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 0:3 ustalił Kacper Konopacki po asyście Rajmunda Siecli. Co więcej, zespół pod wodzą Tomasza Trznadla przerwał fatalną passę pierwszych kolejek sezonu. Leszczynianie zdobyli trzy punkty na otwarcie sezonu po raz pierwszy od września 2019 roku.