poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Mistrzowskie zmagania w Lesznie już w tym tygodniu

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

W tym tygodniu w Lesznie rozpoczną się mistrzowskie zmagania. W środę 13 lipca oficjalnie zainaugurowane zostaną Mistrzostwa Świata Drużyn Polonijnych. W turnieju zmierzy się osiem zespołów, w tym reprezentacja gospodarzy – drużyna oldboyów Polonii Leszno.

Oficjalna ceremonia otwarcia odbędzie się w środę o godzinie 12 na Kompleksie Sportowym im. Zdzisława Adamczaka przy ul. Górowskiej 49. Całość wydarzenia będzie transmitowana na antenie TVP Polonia. Inauguracyjny mecz mistrzostw rozpocznie się o godzinie 13:30, a zmierzą się w nim ekipy PNS Schiedam oraz Polonii Berlin. Oba zespoły spotkają się w grupie A dodatkowo z Polonią Wiesbaden i Białe Orły Tilburg. Do grupy B trafiły z kolei drużyny: FC Schadewijk, Olimpia Toronto, FC Polska Wien oraz gospodarze – Oldboys Polonia Leszno. Leszczynianie swój pierwszy mecz rozegrają 13 lipca o godzinie 16:10, a ich przeciwnikami będą sportowcy z Wiednia.

Wszystkie pojedynki fazy grupowej i półfinałowej odbędą się na boiskach w Zaborowie. Finał i mecz o 3. miejsce rozegrane zostaną w sobotę na stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym przy ulicy 17 stycznia. Co więcej, 16 lipca od godziny 12 będzie miał miejsce Polonijny Piknik. Na przybyłych czekają liczne atrakcje. Mecz finałowy będzie transmitowany w TVP Polonia i został zaplanowany na godzinę 16. Bezpośrednio po nim nastąpi ceremonia dekoracji i zamknięcia Mistrzostw Świata Drużyn Polonijnych.

Turniej odbędzie się pod oficjalnym patronatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Fot. Archiwum

Add New Playlist