wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Mecz na szczycie pomiędzy Francją i Belgią

fot. Michael Regan - UEFA/UEFA via Getty Images
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

W 1/8 finału na przeciw siebie staną dwie reprezentacje, które równie dobrze mogłyby spotkać się w finale. Mecz pomiędzy Francją, a Belgią zapowiada się bardzo intersująco.

Francja – Belgia

Mecz dwóch równorzędnych reprezentacji, które od samego początku były wymieniane w gronie faworytów do zwycięstwa. Faza grupowa jednak w każdym przypadku w pewnym stopniu zweryfikowała te głosy, ponieważ ani Francja, ani Belgia nie zachwyciły w swoich grupach. Francuzi, choć nie przegrali żadnego meczu, to mieli duże problemy ze strzelaniem bramek. Belgowie natomiast zawodzili niemal w każdym aspekcie gry. Mimo trudności jednak udało im się awansować do 1/8 finału. Mecz zapowiada się naprawdę interesująco, ponieważ jest to ostatni gwizdek, aby wziąć się do roboty, żeby pokazać swoją siłę i wartość na największej piłkarskiej imprezie w Europie.

Portugalia – Słowenia

Portugalia przeszła przez fazę grupową prawie idealnie. Prawie, ponieważ na zakończenie zdarzyło im się małe potknięcie w spotkaniu z Gruzją, gdzie ulegli debiutantom 2:0. Wcześniej bezproblemowo pokonali Turków i po emocjonującym meczu zwyciężyli również z reprezentacją Czech. Martwić może postawa gwiazdy reprezentacji, czyli Cristiano Ronaldo. Zawodnik Al-Nassr nie wpisał się ani razu na listę strzelców na tym turnieju. Słowenia rywalizowała w grupie C i mówiąc delikatnie, nie porwała. Zresztą jak każda drużyna, która się w tej grupie znajdowała. Trzy remisy nie powalają na kolana, więc ciężko spodziewać się, że będą w stanie rywalizować jak równy z równym z tak groźną drużyną, jak Portugalia.

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist