poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Leszno na trasie Tour de Pologne!

Tour de Pologne
Fot. pixabay.com
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Miasto Leszno w tym roku będzie miało ogromny zaszczyt gościć najlepszych kolarzy z całego świata podczas Tour de Pologne. Jeden z etapów najważniejszych kolarskich zawodów rozpocznie się w naszym mieście.

W tym roku będziemy świadkami 80-ego, jubileuszowego startu Tour de Pologne. Pierwszy etap rozpocznie się 29 lipca w Poznaniu, a Leszno ma być drugim punktem na mapie. Potwierdził to wiceprezydent Piotr Jóźwiak na łamach Radia Elka. 30 lipca z miasta wystartuje drugi etap.

Kolarskie święto w naszym kraju potrawa do 4 sierpnia, a meta będzie czekać na zawodników w Krakowie. Rok 2023 ma szansę przełamać złą passę wyścigu, ponieważ ostatnie dwa lata przynosiły kibicom więcej rozczarowań niż emocji. W 2021 roku doszło chociażby do fatalnego wypadku, w którym życie prawie stracił Fabio Jakobsen.

Warto zaznaczyć, że polscy zawodnicy odnosili najwięcej zwycięstw w całym cyklu Tour de Pologne. Na pierwszym miejscu podium od 1928 stało aż 52 naszych rodaków. Ostatni raz dokonał tego Michał Kwiatkowski w 2018 roku reprezentując Team Sky, zaś rok temu zwycięstwo odniósł Brytyjczyk, Ethan Hayter.

Czytaj też:

Add New Playlist