Leszczynianie zwyciężają na wyjeździe

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

KS Futsal Leszno pewnie zwyciężył spotkanie wyjazdowe z Jagiellonią Białystok znajdującą się w strefie spadkowej. Spotkanie owocowało w wiele pięknych bramek i akcji ze strony Leszczynian, którzy wygrali 8:2.

Pierwsze kilka minut spotkania owocowało w akcje ofensywne obu drużyn. Ostatecznie, jako pierwszy do bramki celnym trafieniem popisał się Jose Luis Tangarife. W dodatku po wznowieniu gry wcześniej wspomniany Kolumbijczyk szybko przejął piłkę od bramkarza drużyny Jagiellonii. Podał ją Rajmundowi Siecli, który pewnym strzałem sprawił, że KS Futsal Leszno wyszło na dwubramkowe prowadzenie.

Następnie zawodnicy Jagiellonii Białystok wykorzystali błąd w defensywie Leszczynian, przez co uzyskali bramkę kontaktową na 2:1. Drugi raz do bramki przeciwnika trafił Siecla. Pod koniec pierwszej połowy również celnym trafieniem na 4:1 popisał się Albert Betowski.

Druga część spotkania rozpoczęła się faulem na Danielu Gallego w polu karnym. Przez to przewinienie został podyktowany rzut karny, do którego przymierzał się Siecla. Niestety, nie trafił on w światło bramki. Jednakże rekompensata Polaka nie trwała długo, po kilku minutach popisał się celnym trafieniem do bramki Jagiellonii. Później konto bramkowe naszej drużyny zasilili jeszcze: Betowski, Kozhemiaka oraz Molicki. Na koniec honorową bramkę dla Białostoczan ustrzelił Haraburda.

GI Malepszy Arth Soft Leszno najbliższe spotkanie rozegra w Hali Trapez, w środę o godzinie 17:00 z AZS Wilanów w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski.