Leszczynianie wywalczyli ćwierćfinał (zdjęcia)

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Zespół GI Malepszy Arth Soft Leszno awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski po zwycięstwie nad drużyną z Torunia. Podopieczni trenera Trznadla pokonali gości 6:3.

Kibice nie zdążyli dobrze umiejscowić się na krzesełkach po gwizdku rozpoczynającym mecz, a już w 40 sekundzie KS Futsal Leszno wyszło na prowadzenie. Po tej udanej sytuacji, nasza drużyna wycofała się na swoją połowę, a większość akcji przeprowadzali z kontrataku. Na 2:0 bramkę ustrzelił Jakub Kąkol. Następnie po skutecznym podaniu Tangarife w pole karne do punktował Rajmund Siecla.

Drugą połowę hucznie rozpoczął Viacheslav Kozhemiaka, który dwukrotnie skierował futbolówkę do siatki przeciwnika. Wskutek pięciobramkowej przewagi podopieczni Tomasza Trznadla zaczęli grać bardziej zachowawczo. Niestety, przez bardziej defensywną grę stracili aż trzy bramki. Jednakże leszczynianie postanowili odpowiedzieć kolejnym celnym trafieniem w ostatnich sekundach spotkania, przez co przypieczętowali swoją wygraną.

W “Trapezie” po raz pierwszy mogliśmy ujrzeć dwóch debiutantów. Bramkarza Antti Koivumakiego broniącego bramki gospodarzy w pierwszej połowie i zachowującego czyste konto oraz 17-letniego Marcina Jurgę, który poprowadzi kadrę leszczynian U-19 w nadchodzących Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.