Leszczynianie poznali rywala w fazie play-off

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

GI Malepszy Arth Soft Leszno poznał rywala w fazie play-off Futsal Ekstraklasy. W sobotę leszczynianie pokonali zespół z Torunia 4:3. Tym samym zakończyli fazę zasadniczą rozgrywek. Przed nimi najważniejsze starcia.

Sobotni pojedynek w Poniecu rozpoczął się dynamicznie. Goście walczyli o zajęcie szóstego miejsca po ostatniej kolejce, co pokazali w pierwszych minutach gry. Torunianie jako pierwsi zdobyli bramkę w 7. minucie. Wynik podwyższyli 12 minut później. Podopieczni Tomasza Trznadla się nie poddali i na 12. sekund przed końcem pierwszej połowy bramkę kontaktową zdobył Jarosław Zmijiwski.

W drugiej części spotkania na boisku rozgrywał się zacięty pojedynek. Leszczynianie wyrównali stan meczu dopiero w 33. minucie, a piłkę w siatce umieścił Albert Betowski. Minutę później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu na Yvaaldo. Okazję na gola zamienił Dominik Solecki. Na 60 sekund przed końcem meczu przedłużony rzut karny skutecznie wykonał Rajmund Siecla. Gościom na osłodę pozostała bramkę kontaktowa.

Ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 4:3 dla GI Malepszy Arth Soft Futsal Leszno. Po ostatnim pojedynku poznaliśmy układ par w fazie play-off. Leszczynianie zmierzą się w dwumeczu z drużyną Red Dragons Pniewy. Pierwsza rywalizacja w środę o godzinie 20:00 w hali rywala.