Leszczynianie pokazali rywalom, kto tu rządzi!

Leszczynianie
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Pogrom w Grodzie Kopernika. W niedzielę odbył się kolejny mecz w FOGO Futsal Ekstraklasie. Leszczynianie gościli w Toruniu, mierząc się z miejscowym FC Reiter. Drużyna Gl Malepszy Arth Soft Leszno pokonała rywali aż 9:0!

Już od początku spotkania zespół z Leszna dyktował warunki gry. Pierwszą bramkę w 4. minucie meczu zdobył Viacheslav Kozhemiaka, minutę później kolejną dołożył Jakub Kąkol, a w 6. minucie Rajmund Siecla. W ten sposób drużyna Gl Malepszy Arth Soft Leszno pewnie zbudowała sobie przewagę, która towarzyszyła im do końca rywalizacji. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:0 po trafieniach Jakuba Kąkola w 14. minucie oraz Daniela Gallego Garcii kilkanaście sekund później.

Zespół z Torunia już wtedy miał nad czym pracować, aby odbudować wynik. Jednak bez skutku, drużyna FC Reiter Toruń nie wykorzystała szansy na bramkę z rzutu karnego. W drugiej części spotkania leszczynianie z jeszcze większą pewnością przystąpili do ataku. Tuż po gwizdku piłkę w siatce rywala ponownie umieścił Daniel Gallego Garcia. Następne gole w meczu zdobyli: Rajmund Siecla (2) oraz Serhii Malyshko (1).

Gospodarze do samego końca ostro walczyli, aby zanotować chociaż jedno trafienie. Sędziowie podczas całego meczu odgwizdali aż 11 fauli. Tylko trzy przewinienia spowodowali leszczyńscy zawodnicy. FC Reiter Toruń otrzymał dwie żółte kartki.

Gl Malepszy Arth Soft Leszno ponownie zagra z torunianami w środę, 21 lutego w hali Trapez w ramach 1/8 Pucharu Polski. Początek starcia o godzinie 19:00. Bilety dostępne TUTAJ.