Leszczynianie kontynuują passę! Kolejne zwycięstwo na ich koncie

Leszczynianie
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Passa GI Malepszy Arth Soft Leszno trwa w najlepsze! Leszczynianie dalej bez porażki w obecnym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy. W sobotni wieczór podopieczni Tomasza Trznadla pewnie pokonali BSF ABJ Bochnię.

Leszczynianie na pojedynek w ramach 8. kolejki wybrali się na południe Polski. W mecz weszli z impetem, gdyż już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Po faulu na Danielu Gallego rzut wolny po bezpośrednim strzale na bramkę zamienił Rajmund Siecla. W 8. minucie nastąpiła zamiana ról i tym razem to jeden z liderów zespołu asystował przy golu Kolumbijczyka. Na trzecią bramkę GI Malepszy Arth Soft Leszno nie musieliśmy długo czekać. 84 sekundy później bramkarz gospodarzy wyjmował piłkę z siatki po strzale Kacpra Konopackiego.

Miejscowi otrząsnęli się i ruszyli do odrabiania strat. W 15. minucie dobrze rozegrali rzut wolny i zdobyli pierwszą bramkę w tej rywalizacji. Odpowiedź przyszła błyskawicznie. 12 sekund po wznowieniu gry na listę strzelców po dwójkowej akcji wpisał się Jakub Kąkol. W 18. minucie BSF ABJ Bochnia wykorzystała ten sam patent z rzutem wolnym i zmniejszyła stratę do leszczynian. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 2:4.

Od początku drugiej połowy gospodarze grali z wycofanym bramkarzem. Podopieczni Tomasza Trznadla zdołali jednak podwyższyć wynik w 28. minucie. Autorem trafienia po raz drugi został Kacper Konopacki. Trzy minuty później indywidualną akcją popisał się Jose Tanagarife i tym samym zdobył bramkę numer 6 dla zespołu. Z kolei w 34. minucie piłkę do siatki ponownie skierował Rajmund Siecla. Miejscowych stać było jeszcze na jednego gola w końcówce spotkania.

GI Malepszy Arth Soft Leszno zanotowało piąte zwycięstwo w tym sezonie i zachowali miano niepokonanych.