poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Lebiediew wrócił na tor i awansował do finału. Ogromne szczęście Łotyszy

Fot. Archiwum
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Reprezentacja Danii zwyciężyła w drugim półfinale Speedway of Nations w Manchesterze. Na drugim miejscu uplasowali się Australijczycy. Sporo szczęścia mieli Łotysze, których do awansu poprowadził Andrzej Lebiediew.

Zawody rozpoczęły się z 15-minutowym opóźnieniem z powodu opadów deszczu. Przez pierwszą część turnieju zawodnicy musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami na torze oraz potężną szprycą, która znacznie ograniczała widoczność. Sędzia również narzucił spore tempo rywalizacji ze względu na niepewne warunki atmosferyczne.

Nawierzchnia z każdą serią startów ulegała poprawie. W walce o awans do finału brali udział Duńczycy, Australijczycy oraz Czesi. Równie ciekawa rywalizacja miała miejsce o czwartą lokatę. Do gry włączyli się Słoweńcy, Łotysze oraz Amerykanie. O wygranej w turnieju zadecydował wyścig nr 16, gdzie zwyciężyli Duńczycy po błędzie i upadku Australijczyka, Jacka Holdera.

Po kontuzji na tor wrócił zawodnik leszczyńskiej Unii, Andrzej Lebiediew. Łotysz poprowadził swoją reprezentację do biegu barażowego, w którym pod taśmą stanęli razem z Czechami. Po starcie na prowadzenie wysforował się żużlowiec Byków, lecz na drugim i trzecim miejscu spokojnie jechali zawodnicy naszych południowych sąsiadów. Na ich nieszczęście Jan Kvech próbował atakować Lebiediewa, co zakończyło się jego upadkiem i zaprzepaszczeniem czeskich szans na dalszą rywalizację.

W sobotnim finale Speedway of Nations zmierzą się reprezentacje: Wielkiej Brytanii, Szwecji, Polski, Niemiec, Danii, Australii oraz Łotwy. Biało-czerwoni awans wywalczyli we wtorek, zajmując drugie miejsce w pierwszym półfinale SoN.

Wyniki:

  1. Dania – 40 pkt.
  2. Australia – 34 pkt.
  3. Łotwa – 27+6 pkt. w barażu
  4. Czechy 30+3 pkt. w barażu
  5. Słowenia – 20 pkt.
  6. USA – 20 pkt.
  7. Norwegia – 18 pkt.

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist