środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
konkurs
Fot. MBP Leszno

Konkurs literacki rozstrzygnięty. Jury oceniło kilkaset prac

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

XV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka rozstrzygnięty. W Święto Niepodległości, 11 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczysta gala podsumowująca. Wręczono nagrody w trzech kategoriach.

W ramach tegorocznej edycji w konkursie wzięły udział 364 prace. Największą popularnością cieszyła się poezja. Sobotnia uroczystość była okazją do świętowania 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka, który ufundował główną nagrodę.

Jury w składzie Sergiusz Sterna-Wachowiak (przewodniczący), Janusz Drzewucki i Mieczysław Orski dokonało oceny 337 prac. Do finału zakwalifikowało najlepsze z nich. I Nagroda Główna Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka trafiła do Marka Nowaka z Dąbrowy Górniczej w kategorii – dramat za utwór pt. „REKLAMACJA. Czyli sens życia według istoty ludzkiej w randze nadkonsumenta dostępującej w końcu przemiany w towar”.

Uhonorowano także Danutę Zasadę z Warszawy za utwory w kategorii – prozy pt. „ŻADNYCH WSPOMNIEŃ” i „WYSTAWA WE WIEŻY” oraz Agnieszkę Rurę z Przeźmierowa za utwór w kategorii – dramat pt. „SKUTKI UBOCZNE”.

Jury przyznało również równorzędne wyróżnienia Magdalenie Cybulskiej z Łodzi, Piotrowi Zemankowi z Bielska Białej, Piotrowi Piątkowi z Kołobrzegu w kategorii poezja oraz Bogdanowi Nowickiemu z Świętochłowic, Patrycji Pelicy z Urszulina w kategorii proza i Grzegorzowi Walczakowi z Warszawy w kategorii dramat, słuchowisko radiowe.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz laureaci konkursu, którzy zaprezentowali nagrodzone utwory. Całość wydarzenia zakończył koncert zespołu wokalnego Arabeska pod kierunkiem Ewy Halatyn.

Add New Playlist