wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Koniec wakacji, koniec zbrojeń, pora na treningi (FOTO)

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Transferową bombą okres przedsezonowy zakończyli działacze GI Malepszy Futsal Leszno. Do piątego zespołu Statscore Futsal Ekstraklasy dołączył Douglas Neutzling Ferreira.

O pozyskaniu dobrze znanego w naszym kraju Brazylijczyka na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej poinformowali działacze leszczyńskiego klubu na czele z prezesem Pawłem Mrozkowiakiem. Douglas Neutzling Ferreira w swojej ojczyźnie bronił barw takich zespołów jak Internacional, G.N.G., A.D.C. Bolneario Combai oraz Gustavo Schreiber. W Polsce grał dla Jango i Novej Katowice, Wisły Krakbet Kraków, Rekordu Bielsko Biała oraz Piasta Gliwice. Futsalowe szlify zbierał również w takich krajach jak Czechy, Niemcy czy Kuwejt. 32-latek był już w kontakcie z ekipą z Leszna od kilku miesięcy. Trwająca pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że Douglas dołączył do zespołu dopiero w sierpniu, choć pierwotny plan zakładał, jego transfer przed rozpoczęciem rundy wiosennej minionych rozgrywek.

W odnowionym pomieszczeniu dawnej siłowni w hali Trapez, obecny był również trener biało-czerwonych Tomasz Trznadel. Szkoleniowiec podsumował zmiany personalne w klubie, porównał siły poszczególnych zespołów oraz przedstawił plan przygotowań swoich podopiecznych. – Przed nami sześć tygodni intensywnych przygotowań. Mamy również zaplanowane aż siedem sparingów – przyznał trener Trznadel.

Pierwszą grę kontrolną nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę w Trapezie. Rywalem leszczynian będzie Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny.

Garść nowości dla kibiców zaprezentował prezes Paweł Mrozkowiak. Jedną z nich jest darmowy wstęp na ligowe spotkania dla młodzieży do lat 18 oraz emerytów. Informacje z życia klubu będzie można zdobywać także za pomocą platformy TikTok, na której już niedługo pojawi się oficjalne konto KS Futsal Leszno. ak jak do tej pory najciekawsze spotkania każdej kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy śledzić będzie można na kanale NC+. Bezpośrednie relacje ze wszystkich spotkań każdej rundy będą dostępne w internecie. Na ten moment nie wiadomo jednak, która platforma streamingowa zajmie się ich nadawaniem.

fot. Maksym Szalkowski

Add New Playlist