Koniec balonowych mistrzostw. Wielki sukces Polaka!

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Balonowe zmagania w Lesznie zakończone. Dzisiaj poznaliśmy mistrza świata juniorów w baloniarstwie. Został nim Holender Roy Gommer. Wielki sukces odniósł Polak Denis Dawidziuk, który uplasował się na drugim miejscu. Na najniższym stopniu podium stanął Dmitriy Zhokhov z Rosji. Rywalizacja trwała od wtorku i udało się rozegrać większość konkurencji. Pogoda jednak sprawiała figle.

Sobotni poranny lot wzorem tych z dnia wczorajszego został odwołany. Na przeszkodzie ponownie stanęły warunki atmosferyczne. W związku z tym wyczerpano program zawodów, a dodatkowego lotu nie przewidziano. Po czwartkowych konkurencjach pozycję lidera utrzymał Roy Gommer i to Holender sięgnął po najcenniejszy krążek. Pozostali polscy piloci zajęli miejsca: 15 – Arkadiusz Sionkowski, 17 – Jakub Dziedziak, 21 – Kacper Borkowski oraz 32 – Marek Kalinowski.