poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Kończymy pierwszą serię gier na Euro 2024

LEIPZIG, GERMANY - JUNE 17: Players of Portugal during a training session ahead of the group stage match against Czechia at Football Stadium Leipzig on June 17, 2024 in Leipzig, Germany. (Photo by Jens Schlueter - UEFA/UEFA via Getty Images)
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Do zakończenia pierwszej serii gier na tegorocznym Euro pozostały dwa spotkania. W pierwszym meczu dnia Turcy zagrają z Gruzją, a następnie Portugalia podejmie Czechów.

Turcja – Gruzja

Turcy bez większych problemów wywalczyli sobie awans na tegoroczne Euro. Trzeba przyznać, że nie mieli łatwej grupy kwalifikacyjnej, albowiem mierzyli się, chociażby z Chorwacją czy Walią. Mimo to zajęli pierwsze miejsce i bez większych trudności awansowali dalej. Przygotowania do turnieju poszły już znacznie gorzej, ponieważ przegrali 3 mecze towarzyskie, remisując jedynie bezbramkowo z Włochami. Naprzeciw nim staje Gruzja, dla której jest to pierwszy turniej rangi mistrzowskiej. Kwalifikacje nie należały do udanych. W 8 meczach zdobyli zaledwie 8 punktów. To dawało im przedostatnie miejsce w grupie, jednak dzięki wynikom osiąganych w Lidze Narodów dostali się do baraży. Tam najpierw pewnie pokonali Luxemburg, a następnie w finale po rzutach karnych wyeliminowali Greków i tym samym zapewnili sobie wyjazd do Niemiec. Przed Euro zagrali tylko jeden mecz towarzyszki, pokonali pewnie Czarnogórę 3:1.

Portugalia – Czechy

Portugalia przeszła przez kwalifikacje jak burza. Wygrali wszystkie mecze, tracąc zaledwie dwie bramki. Był to jeden z najlepszych zespołów biorących udział w kwalifikacjach. W meczach towarzyskich zdarzyły się jednak potknięcia ze Słowenią i Chorwacją. Nie zmienia to jednak fakty, że Portugalczycy z Cristiano Ronaldo na czele są jednym z faworytów do wygrania trofeum. Przygoda kwalifikacyjna ich rywali jest doskonale znana polskim kibicom. To z między innymi Czechami spotkała się nasza kadra na drodze to turnieju finałowego. Czesi zdobyli 15 punktów, tyle samo co Albańczycy i to właśnie te dwie reprezentacje zapewniły sobie bezpośredni awans. Reprezentacja Czech rozegrała 4 mecze towarzyskie i wszystkie z nich wygrała. Co ciekawe ostatnie spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 4:0 na korzyść Portugalii.

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist