Komplet Tobiasza Musielaka. Jaimon Lidsey zwycięzcą turnieju

Musielaka
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Sezon żużlowy w Lesznie zakończony. W sobotę, 14 października odbył się turniej z okazji 15-lecia startów Tobiasza Musielaka, wychowanka FOGO Unii Leszno. W zawodach wzięło udział wielu reprezentantów Byków. Zwycięzcą okazał się Jaimon Lidsey.

Tobiasz Musielak nie mógł wystartować w swoim turnieju z powodu kontuzji, ale był obecny na stadionie i dopingował swoich kolegów. Otrzymał wiele gratulacji i podziękowań za swoją dotychczasową karierę. Popularny “Toffeek” rozpoczął ściganie na żużlu w 2008 roku w biało-niebieskich barwach i od tego czasu zdobył wiele pucharów, w tym Drużynowe Mistrzostwo Polski oraz Drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów.

Turniej z okazji 15-lecia startów Musielaka był bardzo ciekawy i zacięty. W rundzie zasadniczej najlepszy wynik uzyskał Jaimon Lidsey, który wygrał trzy biegi i zdobył 13 punktów. O jeden mniej zdobyli Kacper Pludra, Bartosz Smektała i Jakub Miśkowiak. Ci zawodnicy zmierzyli się w biegu dodatkowym o drugie miejsce.

Zawody były ostatnim wydarzeniem żużlowym w sezonie 2023 na torze w Lesznie. Kibice mogli podziwiać ściganie i dopingować swoich ulubieńców. Było to także okazja do podsumowania sezonu i podziękowania za wspólną przygodę w tegorocznej kampanii ligowej.