poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Kolejny dzień i kolejny awans Zengoty. Jako jedyny z leszczynian

Grzegorz Zengota
Fot. własne
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Kolejny dzień i kolejny awans Grzegorza Zengoty. W środę odbyły się eliminacje do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zawodnicy walczyli o przepustki do dalszej fazy w Opolu, Rybniku, Bydgoszczy oraz Rawiczu. Zawodnik Fogo Unii jako jedyny z leszczynian zameldował się w IMP Challenge.

Cykl Indywidualnych Mistrzostw Polski w ubiegłym roku przeszedł rewolucję. Organizatorzy postanowili, że najlepszego polskiego żużlowca wyłonią trzy finały, gdzie decydować będzie największa łączna zdobycz punktowa. Tak samo będzie w tym sezonie.

O przepustkę do cyklu IMP zawodnicy walczyli dziś w czterech turniejach eliminacyjnych. W każdym z nich awans do dalszej fazy rozgrywek uzyskało czterech najlepszych. Łącznie 16 żużlowców spotka się niedługo w IMP Challenge, czyli zawodach podczas których wyłonieni zostaną stali uczestnicy tegorocznych finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski.

W środę swoje miejsce w nich zarezerwował Grzegorz Zengota. Zawodnik leszczyńskich Byków zajął drugie miejsce w Rybniku z dorobkiem 12 punktów. Będzie to jedyny przedstawiciel biało-niebieskich w “półfinale” cyklu. Awansu nie zdołali wywalczyć Bartosz Smektała w Opolu oraz Damian Ratajczak, Hubert Jabłoński i Antoni Mencel w Rawiczu. Najbliżej był popularny “Smyk”, jednak 9 punktów i szóste miejsce w zawodach to było za mało.

Przypomnijmy, że zapewniony udział w finałach IMP mają medaliści z zeszłego roku, uczestnicy cyklu Grand Prix oraz młodzieżowy mistrz kraju. W tym roku są to kapitan Fogo Unii Leszno, Janusz Kołodziej, a także Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Maciej Janowski, Patryk Dudek oraz Mateusz Świdnicki. Z IMP Challenge awans uzyska ośmiu najlepszych zawodników.

Zobacz też:

Add New Playlist