poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Już dziś pierwszy sparing w Polsce. Byki pojadą w Zielonej Górze

Fot. Kamil Kuśnierek
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Okres sparingowy przed startem sezonu żużlowego czas start. We wtorek odbędzie się pierwszy mecz towarzyski w tym roku. Uczestniczyć z nim będzie Fogo Unia Leszno. “Byki” zmierzą się z Enea Falubazem Zielona Góra.

Leszczynianie i zielonogórzanie od kilku lat nawzajem sprawdzają swoją formę przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Nie inaczej będzie w tym roku, gdzie oba zespoły ponownie postanowiły odjechać wspólny sparingowy dwumecz. Pierwsze spotkanie odbędzie się dziś w Zielonej Górze, a rewanż w czwartek w Lesznie.

Pierwszoligowiec pojedzie z “Bykami” w najsilniejszym zestawieniu. Enea Falubaz to tegoroczny główny faworyt do awansu do PGE Ekstraligi. Z kolei w składzie Byków zabraknie jedynie Chrisa Holdera, który miał wczoraj startować w Anglii w Memoriale Petera Cravena, jednak pogoda w Manchesterze pokrzyżowała plany organizatorów i finalnie zawody się nie odbyły. Miejsce Australijczyka w formacji przeznaczonej dla seniorów zajmie junior biało-niebieskich, Antoni Mencel.

Start do pierwszego biegu w Zielonej Górze o godzinie 16:30. Po zakończonym sparingu klubowa telewizja FalubazTV udostępni zapis video z wszystkimi wyścigami tego dnia.

Awizowane składy:

FOGO Unia Leszno:
1. Bartosz Smektała
2. Jaimon Lidsey
3. Antoni Mencel
4. Janusz Kołodziej
5. Grzegorz Zengota
6. Damian Ratajczak
7. Hubert Jabłoński

ENEA Falubaz Zielona Góra:
9.   Przemysław Pawlicki
10. Luke Becker
11. Rohan Tungate
12. Krzysztof Buczkowski
13. Rasmus Jensen
14. Dawid Rempała
15. Michał Curzytek
16. Fabian Ragus
R1. Kacper Rychliński
R2. Filip Frącewicz

Zobacz też:

Add New Playlist