środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Już dziś finał IMP. Czy Janowski obroni tytuł?

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Już dziś poznamy tegorocznego indywidualnego mistrza Polski na żużlu. O godzinie 17:30 najlepsi zawodnicy w kraju rozpoczną rywalizację. Leszno jest gospodarzem turnieju już czwarty raz z rzędu, a wszystko to za sprawą zasady, że finał IMP rozgrywany jest na torze aktualnego drużynowego mistrza Polski. W stawce zawodów znajduje się dwóch przedstawicieli Fogo Unii Leszno – Janusz Kołodziej oraz Piotr Pawlicki.

Tegoroczny turniej wzorem poprzedniego będzie połączony z Memoriałem Alfreda Smoczyka. Zwycięzca tym samym zgarnie wiele nagród. Turniej ku czci “Wielkiego Freda” rozegrany zostanie po raz 71.

Tytułu wywalczonego przed rokiem oraz zwycięstwa w memoriale bronić będzie Maciej Janowski. Teraz też wydaje się być jednym z głównych faworytów dzisiejszej rywalizacji. Świadczy o tym m.in. jego ostatnia świetna postawa na torze w Lesznie. Po raz kolejny do walki o zdobycie mistrzostwa Polski stanie Bartosz Zmarzlik. Dwukrotny mistrz świata nie posiada jeszcze w swojej kolekcji złotego medalu IMP. Kibice z pewnością liczą na dobrą postawę Janusza Kołodzieja oraz Piotra Pawlickiego. Kapitan Byków we wczorajszym finale SEC w Rybniku zajął miejsce poza finałową szóstką i w konsekwencji w końcowej klasyfikacji generalnej zajął miejsce tuż za podium.

Do Leszna przyjadą także zawodnicy, którzy dawniej byli związani z klubem. Awans do finału IMP wywalczyli m.in. Tobiasz Musielak, Przemysław Pawlicki, Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak oraz Marcin Nowak. Do grona faworytów zaliczyć także należy Szymona Woźniaka, który w zeszłym roku stanął w Lesznie na najniższym stopniu podium, a także Pawła Przedpełskiego.

Z pewnością czekają nas dzisiaj wielkie żużlowe emocje w turnieju o miano najlepszego zawodnika w kraju. Pierwszy bieg o godzinie 17:30.

Lista startowa finału IMP i 71. Memoriału Alfreda Smoczyka:

 1. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
 2. Krzysztof Kasprzak (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz)
 3. Marcin Nowak (Orzeł Łódź)
 4. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
 5. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno)
 6. Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń)
 7. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 8. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 9. Oskar Fajfer (Aforti Start Gniezno)
 10. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
 11. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
 12. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
 13. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
 14. Grzegorz Walasek (ArgedMalesa Ostrów Wlkp.)
 15. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
 16. Przemysław Pawlicki (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz)
 17. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź)
 18. Kacper Woryna (Eltrox Włókniarz Częstochowa)

Add New Playlist