środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Jesienna odsłona Testu Coopera właśnie trwa! Pomimo trudnych warunków biegają młodsi oraz starsi (zdjęcia)

fot. Michał Wełniak
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Test Coopera na stale zapisał się w kalendarzu sportowych imprez na terenie Leszna. Od rana na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy 17 Stycznia pojawiają się tłumy chętnych, którzy chcą sprawdzić swoją wytrzymałość.

W niedzielny poranek, 15 października wystartowała jesienna odsłona Testu Coopera. Na leszczyńskim stadionie lekkoatletycznym od godziny 9:00 gromadzi się wielu uczestników, którzy chcą sprawdzić swoją wytrzymałość. W czasie 12 minut mogą oni biec, iść czy maszerować.

Pomimo nieobiecującej pogody, niskiej temperatury oraz wiatru, bieg owocuje w wysoką frekwencje. Do godziny 10:00 organizatorzy wydali blisko 150 numerów startowych. Dodatkowo dla 300 pierwszych osób są przygotowano pamiątkowe medale, które łączą się z poprzednią, wiosenną wersją.

Test Coopera dla wszystkich potrwa do godziny 15:00 i udział w nim jest bezpłatny. Chętnych zapraszają Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Lesznie oraz Klub Uczelniany AZS ANS Leszno.

fot. Michał Wełniak

Add New Playlist