środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Ile Miasto Leszno wydało na współorganizację etapu Tour de Pologne?

Pologne
Fot. JuniorMp/pixabay.com
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Tegoroczna trasa Tour de Pologne będzie przebiegała m.in. przez Leszno. Jako iż do startu nie pozostało wiele czasu, pojawiają się nowe informacje.

Wyścig rozpocznie się 29 lipca w Poznaniu i będzie trwał do 4 sierpnia, a jego meta będzie znajdowała się w Krakowie. Zawodnicy podczas najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce będą mierzyć się również na leszczyńskich drogach.

Niewątpliwie jest to ogromna promocja miasta, a także okazja do pokazania się najlepszym kolarzom Starego Kontynentu oraz kibicom na całym świecie. Oprócz prestiżu i zaszczytu, miasto musiało ponieść koszty współorganizacji startu drugiego etapu tegorocznego Tour de Pologne. Magistrat łącznie zapłaci około 100 tysięcy złotych brutto. Nie jest to całkowita kwota, jaką miano przeznaczyć na ten cel.

– To ułamek początkowej kwoty proponowanej miastu za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Cieszymy się, że negocjacje prowadzone przez wiele tygodni przyniosły taki efekt, i że 30 lipca na ulicach Leszna będziemy mogli podziwiać wszystkie ekipy kolarskie World Touru czyli najlepszych kolarzy świata – przekazano na stronie Urzędu Miasta.

Zobacz też:

Add New Playlist