czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Hit I kolejki PGE Ekstraligi przełożony. W Lesznie pojadą zgodnie z planem

kolejki PGE Ekstraligi
Fot. Archiwum/Bartosz Glapiak
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Nie dojdzie do skutku zaplanowany na niedzielę mecz I kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Platinum Motorem Lublin oraz Betard Spartą Wrocław. Na przeszkodzie stanęły fatalne warunki atmosferyczne w południowo-wschodniej części naszego kraju. Spotkanie w Lesznie natomiast odbędzie zgodnie z planem, choć władze ligi dmuchają na zimne.

Pogoda na przełomie marca i kwietnia nie pozwoliła wszystkim ośrodkom na odpowiednie przygotowanie toru na zawody ligowe. Co więcej, w Lublinie do tej pory zawodnicy nie odjechali ani jednego treningu. Na najbliższą niedzielę zaplanowany był tam mecz inauguracyjnej kolejki PGE Ekstraligi. Już teraz wiemy, że nie dojedzie on do skutku.

– W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi, które nie pozwoliły na prawidłowe, zgodne z regulaminem przygotowanie toru w Lublinie do treningów i zawodów po okresie zimowym oraz niekorzystnymi prognozami na najbliższe dni, na wniosek organizatora Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. postanowiła odwołać mecz 1. rundy PGE Ekstraligi PLATINUM MOTOR Lublin – BETARD SPARTA Wrocław zaplanowany na 9.04.2023 – czytamy w komunikacie PGE Ekstraligi.

Jednocześnie podano już nowy termin tego starcia, który wyznaczono na 27 kwietnia. Z kolei pozostałe trzy mecze pierwszej kolejki PGE Ekstraligi odbędą się zgodnie z terminarzem. Na torach gospodarzy: w Grudziądzu, Lesznie oraz Toruniu nakazano rozłożenie plandek, które mają uchronić nawierzchnię przed ewentualnymi opadami deszczu.

Początek pierwszego spotkania na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w niedzielę, 9 kwietnia o godzinie 16:30. Rywalem Fogo Unii będzie beniaminek najlepszej żużlowej ligi świata, Cellfast Wilki Krosno.

Czytaj też:

Add New Playlist