poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Historyczny sukces tenisistek Wametu Dobry Wiązar Dąbcze

Wametu Dobry Wiązar Dąbcze
Fot. wametdabcze.pl
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Historyczny sukces odniosły w miniony weekend tenisistki stołowe Wametu Dobry Wiązar Dąbcze. Zespół w niedzielę uzyskał awans do turnieju finałowego Drużynowego Pucharu Polski, w którym zagrają cztery najlepsze drużyny w kraju.

W miniony weekend odbyły się cztery turnieje półfinałowe z udziałem 16 zwycięzców eliminacji wojewódzkich. Dzięki zwycięstwu w Wielkopolsce podopieczne Wametu Dobry Wiązar Dąbcze rywalizowały w Luzinie w województwie pomorskim. Tenisistki zmierzyły się z zespołami: Energa Manekin Toruń, GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino oraz Griffin’s spin Szczecin.

Drużyna z Dąbcza w swoim pierwszym spotkaniu pokonała Griffin’s spin Szczecin 4:0. Znacznie bardziej zacięty i wyrównany przebieg miało spotkanie finałowe, w którym Wamet Dobry Wiązar walczył z Energą Manekinem Toruń. Po blisko trzech godzinach dziewczyny z Dąbcza wygrały wynikiem 4:3. Po jednym punkcie wywalczyły Karolina Pęk, Natalia Michorczyk, Sandra Kozioł oraz w grze podwójnej duet Pęk-Michorczyk.

Wygrana w niedzielnym półfinale oznaczała dla Wametu Dobry Wiązar Dąbcze awans do turnieju finałowego Drużynowego Pucharu Polski kobiet, w którym zagrają cztery najlepsze zespoły tych rozgrywek w kraju. Oprócz drużyny z Dąbcza będą to także Politechnika Rzeszów, Skarbek Tarnowskie Góry oraz KU AZS Politechnika Lublin. Już teraz trzymamy kciuki!

źródło i fot. Wamet Dąbcze

Czytaj też:

Add New Playlist