środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Historyczny spacer ulicami Leszna

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

W najbliższą niedzielę minie 101. rocznica powrotu Leszna do Macierzy. Jednocześnie dzień ten zakończy jubileuszowy rok, w którym obchodziliśmy stulecie tego ważnego dla ziemi leszczyńskiej wydarzenia. 17 stycznia 2021 roku będzie można udać się m.in. na spacer śladami historii. Przygotowano na tę okazję specjalną trasę.

W tym roku zrezygnowano z manifestacji i większych uroczystości. Obchody rozpoczną się już 15 stycznia, kiedy na terenie przy zbiegu ulic Bohaterów Westerplatte i Królowej Jadwigi zasadzony zostanie okolicznościowy dąb. W niedzielę o godzinie 13 w Bazylice odbędzie się msza w intencji Ojczyzny i Leszna. Tradycyjnie też pod pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego i pomnikiem Wdzięczności Powstańcom Wielkopolskim złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Urząd Miasta wyszedł zaś z inicjatywą tzw. “Wolnego Spaceru”. Zachęca się mieszkańców do niedzielnego spaceru historycznie ważnymi ulicami Leszna. Trasa przebiegać będzie wzdłuż położenia dawnych wałów i bram miejskich, a więc ulicami Gen. Dąbrowskiego, Aleją J. Słowackiego, ulicą Poniatowskiego, Kurpińskiego, Aleją Z. Krasińskiego oraz ul. Świętokrzyską po Plac Jana Amosa Komeńskiego. Spacer będzie można rozpocząć z dowolnego punktu na poniżej przedstawionej mapie. Droga będzie oznaczona biało-czerwonymi balonami, które dodatkowo będzie można dostrzec na niebie za sprawą przelotu pilotów Leszczyńskiego Klubu Balonowego.

Trasa “Wolnego Spaceru” 17 stycznia 2021

fot. leszno.pl

Add New Playlist